Biz bir çeşit projeyle başladık aslında. Bilişim bilgisi olmayan bir çok esnafa ücretsiz web sitesi yaparak, bilişim desteği vererek başladık. Bizi duyan diğer esnaflar onlar da web sitesi konusunda yardım istemeye başladılar. Derken bu iş projeye dönüştü. Şimdi bir çok esnafa ücretsiz web sitesi desteği sağlıyoruz.

Çok hızlı ilerleyen dijital çağa ayak uydurmakta zorlanan esnaf, girişimci ve kobilerin ayakta durabilmeleri için mutlaka dijital dünyaya giriş yapabilmeleri zorunluluktur. Eskiden mahallemizde bulunan esnaflara gidilir gerekli ihtiyaçlar alınırdı. Z kuşağı ile birlikte alışveriş platformlarının kanunları değişmiş basit bir kırtasiye malzemelerinden tutun yiyecek içecek her türlü ürün bile uzaktan alışveriş yani e-ticaret yöntemi ile istenir olmuştur. Bu durumda küçük esnafın durumu zorlaşmıştır. Esnaf, girişimci ve kobilerin dijital dünyaya acil giriş yaparak yerlerini almaları gerekmektedir. Web programlama, domain, hosting bilgisi olmayan esnaf, girişimciler dijital platformlara giriş yapamadılar. Web Programlama ücretlerinin yüksek oluşu, domain ve hosting aracılarına yeterli miktarda ücret ödemekte zorlanan esnaf, girişimci ve kobiler kendilerini dijital dünyadan geri çektiler. Kimileri ise kepenk kapattı.

İşte tam bu sırada Kariyerweb.Net ortaya çıkarak esnaf, kobi ve girişimcilere el uzattı. Ücretsiz web sitesi, ücretsiz e-ticaret siteleri, ücretsiz e-ticaret sitelerinin yanında fiyat kdv ayarlama, sanal pos kurma, Ticaret Bakanlığına kayıt gibi destek paketleri de sundu. Verilen bu destek sayesinde esnaf, girişimci ve kobiler hiç korkmadan dijital platformlarda yerini alarak güvenli bir şekilde ilerlemeye başladılar.

Kariyerweb.Net sitesi genelde web programlama ve domain bilgisi olmayanlar, internet sitesi kullanımını bilmeyenler için tasarlanmıştır. Bu yüzden domain ve hosting paketlerinde Whmcs satış sistemi kullanılmamıştır. Web sitelerinin ücretsiz olması, hosting ücretlerinin ucuzluğundan dolayı web programlama bilenler de sunulan paketleri satın alabilir. Bunda sorun yoktur. Ancak sonraki haftalarda web programlama bilenler için ise yeni projeler oluşturulacak Cpanel verilip sürükle bırak yöntemi ile ücretsiz web siteleri oluşturma yayınlama paketleri verilecektir.

Kariyerweb ile artık web sitenizin olması hayal değil. Sizin de bir web siteniz olabilir. Web sitenizin olması ile birlikte kariyeriniz yükselecek, esnaf, kobi, girişimci iseniz dijital dünyaya açılmanızla birlikte iş ve işlerinizin genişlemesi görülecek. İşlerinizin yürümesi kolaylaşacak. Ekonomik E-Ticaret paketleri ile satışlarınız artacak. Web sitesi yapımındaki yüksek fiyatları gören esnaf, kobi ve girişimciler bunun yanında domain ve hosting işlemlerine yabancı olmaları ve bu durumdan dolayı web sitesine yanaşmadıkları görülmekteydi. Kariyerweb sitemiz ile tanıştıktan sonra web sitesi sahibi olmanın ne kadar kolay olduğu, bununla birlikte ücretsiz web sitesi sunulması, hosting işlerini tamamen bizim üstlenmemiz, web sitelerinin çökme, virüs girme ve veri kaybı olma korkusu olmadan rahat bir şekilde yürümesi, bunun yanında herkese uygun web sitesi şablonlarımızı seçerek iş ve işlemlerin kolay yürütülmesi sağlanacaktır. Kariyerweb.Net ile herkes kendi web sitesi ile tanışıp rahat bir şekilde sunum yapabilecek, duruma göre web sitelerinin içerik ve görselleri tarafımızdan yüklenip yardımcı olunacak, gerekse isteyenlere kontrol paneli verilip kısa bir eğitimden sonra web sitelerini yönetmenin sevinci ortaya çıkacaktır. Web sitelerimizin kullanımı ücretsiz olup sizleri üzmeden belirli miktarda hosting kira ücreti alınmaktadır. Yukarıdaki menülerden “KILAVUZ” menüsünden nasıl web sitesi alabileceğiniz hakkında bilgilendirme yapılmıştır.