İnternet sitelerinde zaman zaman karşımıza Güvenli Bağlantı tarzı çıkan bir sertifikalar istenmektedir. SSL Sertifikası nedir?  Giriş yaptığınız internet sitelerinde sizin ile site arasındaki veri alışverişinin şifreli olarak yapılmasını sağlayan bir algoritmadır.Veriler şifrelenmiş olarak gönderilip alınır.  Günümüzde özellikle e-ticaret siteleri ve kişisel verilerimizin bulundurulduğu sitelerin SSL sertifikasına sahip olması neredeyse zorunlu şart olarak önümüze çıkıyor. Şirketler için asıl önemli olan ise HTTPS web adresi için SSL sertifikasının gerekli olmasıdır. HTTPS, HTTP’nin güvenli versiyonudur; bu da HTTPS web sitelerinin trafiğinin SSL ile şifrelendiği anlamına gelir. Çoğu tarayıcı, SSL sertifikasına sahip olmayan HTTP sitelerini “güvenli değil” olarak işaretler.

https://www.kariyerweb.Net isimli internet sitemizde SSL sertifikası kullanılmakta olup güvenli bağlantı ve güvenli şifreleme yöntemi ile verileriniz ve kişisel bilgileriniz güvenli bir ortamda bulunduğundan verilerinizin 3. şahısların eline geçmesi mümkün değildir.

Kredi kartı ile internet sitemizden alışveriş yaptığınızda güvenli bağlantı ile bankanız arasında güvenli bir köprü kurularak alışveriş yapmanız sağlanır. Dolayısı ile kredi kartı bilgileriniz ve kredi kartı numaranız kesinlikle internet sitemize kayıt edilmemektedir.